ואהבת לרעך כמוך -החוק הכללי של העולם החדש

  • by
"הורגלנו לחיים של עבדים מודרניים"

נראה כי השנה האחרונה שינתה את חוקי המשחק, מדינות סוגרות את הגבולות שלהם, אזרחים נמצאים בסגר אחר סגר, הקורונה לא נחה, מוטציות שונות מתגלות אחת לכמה חודשים. המציאות הזו זרה לנו, חוסר היכולת לשלוט ולתכנן את העתיד, הילדים שלנו סגורים בבית וקשה לראות לאן מכאן, מתי נחזור? האם נחזור? 

העולם נמצא בעיצומה של לידה מחדש, קשה לנו לראות את התמונה הכוללת, הורגלנו לחיים של עבדים מודרניים, שבו מעטים שולטים בכסף וכוח, ורבים סובלים וחיים בקושי רב. ממש זה מלחמת הישרדות. קשה לתאר את תחושת הבדידות שאנו נמצאים בה, השקר של החיים המודרניים מסנוור אותנו, רק במידה וננסה לברר מה הטעם בחיים האלו, מה המהות של החיים, נגלה את הפער בין מצבנו הנוכחי למצב הרצוי, נראה כי החיים המודרניים הפלסטיים סתמו לנו את הדחף לחקור מה תפקידנו. נראה כי כל חלק מהבריאה יודע את תפקידו חוץ מאיתנו בני האדם, אנחנו ממשיכים בהרס כדור הארץ, והורסים את עצמנו. נראה כי הקורונה באה בזמן לחשב עבורנו מסלול מחדש, אנחנו צריכים לקחת את ההזדמנות הזו בשתי ידיים.

יש לנו אפשרות לבנות עבור ילדינו עולם חדש, עולם אמיתי, הבנוי על ערכים, על אהבה, על נתינה ועל עזרה הדדית. זה לא בשמיים, זה כאן על פני כדור הארץ. כל חלקי הטבע פועלים כך בצורה אינסטינקטיבית, הטבע הוא מערכת שלמה הפועלת בקשרים של השפעה הדדית, קשרים של אחריות הדדית, אף חלק לא לוקח יותר מאשר נחוץ לקיומו. הטבע הוא ביטוי למערכת העליונה שפועלת עלינו, מערכת שמקדמת אותנו בני האדם להידמות עליה. אנחנו בני האדם צריכים להגיע לצורת התקשרות נכונה על פני הטבע ההפוך שלנו – על פני האגו שלנו. צריך להבין את ההופכיות הזו, למה דווקא אנחנו נבראנו אם תכונה מנוגדת לטבע הכללי. זאת כדי שאנחנו נרוויח את השכר הגדול מכולם. שעל פני האגו שלנו נבנה מערכות וחברה, שתאזן אותו (את האגו) שהחוק הכללי יהיה 'ואהבת לרעך כמוך', כך כל התהליך יהיה "רשום" על חשבוננו, ונהיה שותפים אקטיביים בתהליך הבריאה. נהיה אדם.