סיוע הדדי מתחיל מהעברת עודפים למי שנזקק להם

  • by

עודף כושר ייצור הוא מצב יחסית חדש שקיים ברמה גלובלית בהרבה מאד ענפי תעשייה, כולל תחומים המזוהים דווקא עם מחסור כמו ייצור אוכל וצרכים בסיסיים אחרים. המצב הזה, 'עודף כושר ייצור', נוצר משילוב של מספר תהליכים שהגיעו לשיא בשנים האחרונות: אוטומציה של תהליכים, המצאות ותהליכי ייצור חדשים המגבירים את הפריון של מפעלים, תשתית המחשוב וכמובן התעבורה העולמית שהקיבולת שלה עלתה באופן משמעותי.

תוצאה אחת, שאינה חיובית לציבור העובדים, היא שחברות ומפעלים יכולים להגדיל את נפח הייצור שלהם בלי להגדיל את מצבת כוח האדם שלהם. מעבר לכך, כושר הייצור העודף מביא לייצור עודפים בכמויות משמעותיות היות ובפועל בלתי אפשרי לייצר בדיוק את הכמויות הנדרשות עבור לקוחות החברות. במקביל לתהליך הזה, נוצרות שכבות שבהם יש מצוקה אמיתית כאשר החברות היצרניות לא מסוגלות להעביר אל הנזקקים את העודפים שלהם, גם כאשר יש רצון לעשות זאת.

דוגמא מאד בולטת היא תחום המזון, גם בגלל רגישות נושא הרעב אצל בני אדם וגם בהיבט טכני שנובע מהמגבלות של שינוע מזון באופן שלא יתקלקל ויגרום נזקים בריאותיים. את האתגר הזה זיהו ארגונים העוסקים בסיוע לנזקקים והם מצליחים להביא את עודפי המזון מהמקום בו הוא מהווה נטל ונזרק, למקום בו הוא מציל חיים פשוטו כמשמעו. לפעילות הזו יש הצלחה רבה ממספר סיבות, אבל בעיקר כי קיים אכן עודף גדול אצל יצרני המזון ובמקביל יכולת השימור של הסחורה אפסית. מסעדת יוקרה שמכינה מנות עודפות לא יכולה לשים את העודף במקרר ולהגיש ללקוחות הבאים ממספר סיבות, לכן במידה והמזון לא נאסף הוא נזרק באופן מיידי.

ארגונים כאלה הם שילוב של יכולת שינוע בתנאים מותאמים למזון, מרכזי איסוף וחלוקה והם נסמכים ברובם על עבודה של מתנדבים בכל הארץ. אחד הארגונים רשם לאחרונה באתר שלו שכלי הרכב שלו עברו במהלך שנה אחת יותר מחצי מיליון קילומטר, מרחק המקביל להקפת כדור הארץ 12 פעמים! גם בתחומים אחרים יש פעילות של סיוע על ידי העברת העודפים, ונראה שמצב כזה יהיה חלק ממארג החיים שלנו בתקופה הקרובה.