שתלים למחוסרי עצם צפופה

השתלת עצם הינה אחד מהניתוחים הכירורגים הפולשניים שפה האדם יכול לחוות, במקרים של השתלת עצם בניתוח פתוח יתבצע חתך באזור הלחי, ובמקרים של השתלת עצם בניתוח "סגור" יצטרך הרופא המטפל לבצע חתך עמוק יותר באזור החניכיים. בצורה כזו או אחרת השתלת עצם היא איננה הליך נחמד ולכן בשנים האחרונות תוכלו לראות מגוון רחב של שתלים שונים, המיועדים עבור מטופלים מחוסרי עצם.  חלק מהשתלים מיוצרים בישראל, חלקם מיובאים מחול ורובם הגדול יכול להתאים גם עבור אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או מעשנים כבדים. אך מבין כל האפשרויות שקיימות כיום החלטנו לברר עבורכם מה הם השתלים שיכולים להתאים גם לכם.

סוגי שתלים

רפואת השיניים מתהדרת בלא מעט חידושים בשנים האחרונות וחלק לא קטן מבין אותם חידושים, הם כמובן מגוון השתלים השונים שניתנים לשימוש עבור מטופלים מחוסרי עצם צפופה. שתלים למחוסרי עצם מגיעים בצורות שונות וטכניקות כאלו ואחרות, אשר אמורות לקבע בצורה יציבה ואיכותית את השתל.

  • שתל בזאליי
    עצמות הלסת מורכבות מ2 חלקים שונים, האחד הוא שכבה הקורטיקלית אשר נמצאת בשכבה החיצונית והקשיחה יותר של העצם והשכבה שנייה היא שכבת העצם ה"רכה" יותר וגם הפנימית יותר שאחראית גם על יציבות השן. שתל בזאלי מוחדר אל השכבה הקורטיקלית ומשתמש בחוזקת העצם על מנת להשיג אפקטיביות גבוהה יותר משל שתל רגיל ונחשב לאפקטיבי מאוד עבור מטופלים מחוסרי עצם.
  • הייפריד פלאט
    שתל זה בדומה לשתל בזאליי מתאים ללסת העליונה והתחתונה, מהותו היא לעקוף את העצמות ה"רכות" ולהתקבע בעצמות הגולגולות של המטופל. השתל שמעוגן בצורה כל כך חזקה מאפשר פעילות מיידית של השיניים ובזמן החלמה קצר.
  • זיגומטיי
    שתלים זיגומטיים נחשבים לשתלים ארוכים מאוד, הם אמורים להתקבע בעצמות הלחיים ולהתקבע בצורה חזקה ואפקטיבית באזור. יחד עם זאת שתלים אלו עלולים גם ליצור לא מעט סיבוכים שונים, שכן אורכם עלול לפגוע באזורים רגישים כמו ארובת העין או עצמות הפנים.

שתלים קצרים

מלבד השתלים שציינו אשר משמשים כפתרון אפקטיבי עבור לא מעט מטופלים, במהלך 30 השנים האחרונות נוספו אל רפואת השיניים שתלים אלו שהינם בעלי משטח רחב ואורך שקצר הרבה יותֳר משתלים רגילים (פחות מ7 מ"מ).